قیمت گچ

قیمت گچ خاک

28,800 تومان
  • قیمت گچ خاک آماده 30 کیلویی - درب کارخانه

۰۱ خرداد ۱۴۰۳

قیمت گچ خاک

گچ و خاک آماده سمنان

در واقع این نوع محصول گچ و خاک آماده به نسبت مناسب اندازه گیری و مخلوط شده است که در فرآیند تولید آن گچ دوسرنده با خاک رس حرارت دیده (حرارت غیر مستقیم مجزا جهت خشک کردن خاک) ترکیب میشود و در بسته بندی های ۳۰ کیلویی موجود میباشد. از مزایای ملات گچ و خاک آماده این است که دیگر خریداران محترم نیاز به تهیه خاک و گچ بصورت جداگانه ندارند و گچ زیرکار آماده در اختیار آنان قرار میگیرد. اجرای گچ و خاک در ساختمان همان بصورت گچ زیر کار معمولی میباشد با این تفاوت که به علت مخلوط شدن خاک در گچ گیرش (گیرایش) اولیه و نهایی گچ بالاتر میرود.

گچ و خاک آماده

اگر در ساختمان بخواهیم از گچ بعنوان ملات استفاده نماییم اغلب مواقع گچ و خاک رس را مخلوط کرده و از ملات گچ و خاک استفاده می کنند و از گچ تنها و بدون خاک فقط برای سفید کاری اطاقها و پوشش روی گچ و خاک استفاده می شود آن هم بعلت رنگ سفید ان است که آمادگی بهتری برای نقاشی دارد.

منظور از ملات گچ و خاک ملاتی است که از مخلوط شدن گچ و خاک رس به نسبت پنجاه درصد از هر کدام بدست امده باشد البته با توجه به تندگیر و کندگیر بودن گچ ممکن است میزان خاک رس کمتر یا بیشتر بشود.


خاک را به دلایل زیر با گچ مخلوط می نمایند.

قیمت خاک رس از گچ ارزانتر است زیرا همانطور یکه قبلا گفته شد سنگ گچ را پس از استخراج به کوره برده و عملیاتی روی ان انجام می دهند که موجب هزینه می باشد در صورتیکه خاک رس را پس از استخراج مستقیما به مصرف می رسانند و در هر شرایط  قیمت خاک رس از گچ ارزانتر است در نتیجه ملات گچ و خاک بسیار اقتصادی تر از گچ تنها است.

ملات گچ و خاک دیر گیر تر از ملات گچ می باشد . بدین علت دیرتر سخت شده و در نتیجه کارگران گچ کار بیشتر فرصت دارند  تا آن را روی ردیف قبلی آجر پهن نموده و ردیف بعدی آجر را روی آن بچسبانند.روی هم رفته کار کردن با آن آسان است.

ملات گچ و خاک از ملات گچ پلاستیک تر می باشد و زیر ماله بنا بهتر شکل می گیرد.


دوغ آب گچ

برای ساختن دوغ آب گچ دقیقا” مانند ساختن ملات گچ عمل می نمایند فقط از آب بیشتری استفاده می کنند بطوریکه ملات کامل رقیق و روان باشد. از دوغ آب گچ برای پر کردن درزهای طاق ضربی استفاده می نمایند. دوغ آب گچ را قبل از ازدیاد حجم گچ مصرف می کنند و ملات گچ را تقریبا بعد از ازدیاد حجم گچ.


نوع بسته بندی : گونی پلاستیکی پلی پروپیلن کیسه (pp) 30 کیلویی

قیمت گچ خاک

جهت اطلاع از قیمت گچ خاک میتواند با واحد فروش کارخانه تماس بگیرید و یا از طریق لینک زیر، نسبت به خرید اینترنتی اقدام فرمایید.

قیمت گچ خاک