قیمت گچ

قیمت گچ گیپتون

58,000 تومان
  • قیمت گچ گیپتون 25 کیلویی - درب کارخانه

۰۵ مهر ۱۴۰۲

گچ گیپتون چیست؟

گچ گیپتون نوعی گچ پلیمری و یکی از انواع گچ­ های ساختمانی که دارای زمان گیرش اولیه و ثانویه بالاتری نسبت به گچ های معمولی بوده و به دلیل چسبندگی بالا برای گچکاری روی سطوح صاف ( دیوارهای سیمانی، بتی، فوم و….) و در یک یا دو لایه روی سطح مورد استفاده قرار میگیرد.

گچ گیپتون ار ترکیب گچ مش ۴۰ با نوعی افزودنی های خاص تولید می­‌شود که این نوع گچ را مناسب برای انجام گچ کاری روی دیوارهای بتنی می­کند. همچنین از این نوع محصول به عنوان فوم گیپس برای گچ کاری روی فوم و ویونولیت نیز استفاده میشود.

 پوشاندن سطوح سیمانی و بتنی با گچ ساختمانی معمولی به سادگی امکان پذیر نمیباشد زیرا جذب آب جداره های بتنی کمتر از ۲ درصد است و چسبندگی آنها با ملات گچی کم است. به همین دلیل است که مطابق استاندارد مصالح ساختمانی که جذب آب کمتر از ۳ درصد دارند نمیتوان در نما کار کرد زیرا برای چسباندن یا باید جذب آب مصالح پشت کار را افزایش داده و یا از نگهدارنده های مانند پیچ و… استفاده کرد اما استفاده از گچ گیپتون (بتو گیبس) برای پوشاندن سطوح بتنی این مشکل را حل کرده است. این گچ خاصیت چسبندگی را افزایش داده و چون خلل و فرج دارد و میتوان برای تنظیم رطوبت موثر واقع گردد. پس از پوشاندن ، رویه ی آن را میتوان با هر نوع گچ دیگری اجرا نمود.


تولید، ترکیبات و ساخت گچ گیپتون (بتوگیبس)

برای تهیه گچ مخصوص بتن گیپتون بعد از دانه بندی ابتدا خاک گچ را با کوره لوبرن و سنگ گچ را با کوره هایبرن به صورت مجزا با حرارت غیرمستقیم پخت کرده و سپس محصول تولید شده توسط دو کوره آسیاب و با یکدیگر مخلوط و نوعی افزودنی با محصول ترکیب می شوند تا مناسب گچ کاری روی دیوارهای بتنی شود. برای تولید گچ گیپتون، گچ میکرونیزه را با افزودنی های چسبنده ای نظیر سریشم مخلوط میکنند. این نوع گچ دیرگیر و مقاوم بوده و از آن به منظور چسباندن قطعات گچی نیز استفاده میشود.برای ساخت خمیر یا ملات گچ آن تنها لازم است ۱۵ دقیقه قبل از استفاده به پودر گچ آن آب اضافه شود.


موارد، نحوه استفاده و مصرف گچ مخصوص فوم و بتن گیپتون

 این گچ را میتوان بصورت یک یا دو لایه بر روی سطوح مختلف از جمله آجر، بلوک های متخلخل و سیمانی، سطوح بتنی متخلخل، بلوک بتن سبک و پوشش سیمانی استفاده کرد. از گچ گیپتون جهت دستیابی به سطوح صاف قبل از انجام رنگ یا کاغذ دیواری استفاده کرد.


نسبت ترکیب آب با گچ، آماده سازی ملات گچ کاری و روش استفاده از گچ گیپتون

یک ظرف تمیز را با مقداری آب پر کرده و گچ را با دقت درون آن بریزید کمی صبر کرده بعد گچ را با میکسر با سرعت کم مخلوط کرده تا ملات مناسب بدست آید.

معمولا” نسبت ترکیب آب با گچ گیپتون برای اماده سازی ملات گچکاری به شکل زیر میباشد

  • ۶۰% گچ
  • ۴۰% آب

وزن مخصوص گچ گیپتون

گچ گیپتون به دلیل اینکه در تولید آن از گچ با مش بالاتری استفاده میشود دارای وزن مخصوص پایین تری است.


مشخصات، خواص و کاربرد گچ گیپتون
  • معمولا” از گچ گیپتون برای گچ کاری با ضخامت یک سانتی متر استفاده میشود و مدت زمان پرداخت یا فرصت کار کردن حدود ۶۰ دقیقه میباشد.
  • تاریخ مصرف گچ گیپتون ساختمانی شش ماه پس از تولید و هفت روز پس از باز کردن پاکت گچ توصیه میگردد.
  • شرایط نگهداری گچ گیپتون و انواع گچ ساختمانی : کیسه در محل خشک روی پالت ، دور از آب و رطوبت نگهداری شود.
  • خاصیت و مشخصات اصلی گچ گیپتون گچ کاری روی بتن بصورت مستقیم است.
  • نوع بسته بندی : پاکت – لمینت ۲۵ کیلوگرمی

آنالیز گچ ساختمانی گیپتون

گیرایش اولیه    حدود ۱۵ دقیقه

گیرایش ثانویه    حدود ۳۰ دقیقه

پخش    ۱۸ سانتیمتر

زبره روی الک ۱۰۰    ۱ درصد

زبره روی الک ۲۰۰    ۱۰ درصد

آب کریستال    ۵ درصد

مقاومت فشاری    ۹٫۵ N/mm2

مقاومت خمشی    ۵٫۵ N/mm2

قیمت گچ گیپتون

جهت استعلام قیمت گچ گیپتون میتواند با واحد فروش کارخانه تماس بگیرید و یا از طریق لینک زیر، نسبت به خرید اینترنتی اقدام فرمایید.

قیمت گچ گیپتون